odyn_owl: (tibetan fox)
[personal profile] odyn_owl
Особисто я був занадто малим, щоб приймати участь в подіях сам. Тому тільки чув від дорослих.
Для того щоб трудящий клас не забув, куди саме треба рухатись до світлого майбутнього, йому про це регулярно нагадували на партсобраніях, ну і заодно поновити ідеологічний багаж в головах мас. Відбувалось цей акт вже після робочої зміни. В діда, а мова саме про мого діда, робота була важка і фізична - на пилорамі: закріпляти, протягувати, розвантажувати ліс і тд. При чому умовами праці не особливо заморочувались, а працювати треба було у всі сезони. Так от, після робочої зміни людей зганяли у зал, а відмовитись не можна. Хто ж від світлого майбутнього відмовляється, можуть за таке і наказать. Лектор, він же парторг, звісно був не зі зміни, а свіжий, чистий і ситий, тому міг розказувати про переваги комунізму чи про швидке заселення Марсу довго, чи навіть дуже довго, якщо зважати, що ти голодний, втомлений і Марс тобі до того місця на якому ти сидиш. Тому на таких собраніях особливо цінувалося вміння спати сидячи і так, щоб не привертати увагу (не дай Боже почати хропіти). Особливим шиком було чим по швидше заснути, це вже як змагання.Так от в діда в колективі був товаріщ Перегубка, який вмів засинати моментально і решті до нього було далеко і недосяжно. Лектор часом щось підозрював "Перегубка, вы что спите?! -Нееет, что вы ... я отдыхаю".
А може це все і неправда, казки та вигадки, а насправді всі конспекти писали, ловлячи кожне слово...

Date: 2014-08-13 03:44 pm (UTC)
kerbasi: (Default)
From: [personal profile] kerbasi
Схоже на правду. Конспекти на партзборах не писали. Конспекти писали до атестацій, але це для білих комірців, не для роботяг.

Date: 2014-08-13 05:08 pm (UTC)
gvynt: (Default)
From: [personal profile] gvynt
Добре написано, дякую

Date: 2014-08-13 07:02 pm (UTC)
From: [personal profile] vhotenko
Уроків політ-інформації таки не застав чи щасливо проспав?

Мене в 4-тому класі пробували на кремлебота натренувати - був відповідальним за політ-інформацію. Суть полягала в тому, щоб раз в тиждень давати підсумок політичних подій у світі. Але оскільки для всіх тонкощів політики ми були замалі, то завдання стояло набагато простіше: знайти в пресі замітки про те, як погано живеться ровесникам в Америці. Певне то вже атавізм був на той час, наслідок периферійності школи, бо агітпроп вже не родив достатньо матеріалу. Тому я десь півроку виступав з однією і тією ж заміткою, про голодуючих чорних дітей в Нью-Йорку. Потім мене здається чи то звільнили, чи то взагалі відмінили урок. Але той пожовклий шматок газети вклеєний у зошит по політінформації я до цих пір візуально пам'ятаю.

May 2015

S M T W T F S
     1 2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 07:28 pm
Powered by Dreamwidth Studios